tel. 501-806-407

Powód nr 2 dlaczego potrzebujesz profesjonalnej strony www

Powód nr 2 dlaczego potrzebujesz profesjonalnej strony www

Pierwszy powód dlaczego potrzebujesz mieć profesjonalną stronę www przedstawiliśmy jakiś czas temu w poprzednim wpisie. Oto powód nr 2.

2 POWÓD. STRONA INTERNETOWA POZWOLI CI ZAOSZCZĘDZIĆ PIENIĄDZE


Jako właściciel małej firmy, prawdopodobnie myślisz, że nie stać cię na profesjonalną stronę internetową. Jednak tak naprawdę, nie stać cię na jej nieposiadanie. Koszty zaprojektowania strony są zróżnicowane. Cena za wykonanie strony waha się od kilkuset złotych do wielu tysięcy. Wszystko zależy od stopnia jej skomplikowania, rodzaju i pojemności. Inna cena będzie za zwykłą stronę – wizytówkę na gotowym szablonie, a inna za dużą profesjonalnie zaprojektowaną stronę firmową czy sklep internetowy.

Używaj też innych form marketingu do promocji twojej strony. Strona www sama w sobie nie jest użyteczna jako narzędzie marketingowe. Zawsze zalecamy promowanie i reklamowanie strony internetowej poprzez umieszczanie jej adresu w lokalu, biurze i na wszelkich drukowanych materiałach: wizytówkach, ulotkach, folderach czy fakturach.

Kiedy przeliczysz koszty, okaże się, że pieniądze wydane na stworzenie profesjonalnej strony www czy przeznaczone na sklep internetowy, są o wiele mniejsze niż gdyby skorzystać z tradycyjnych metod pozyskiwania klientów. A gdy powiążesz stronę czy sklep z mediami społecznościowymi, osiągniesz wielokrotnie większe korzyści finansowe. Gdy policzysz koszty wykonania strony www do cen reklam w gazetach i innych mediach, biorąc pod uwagę potencjalny rynek, do którego możesz dotrzeć za pomocą strony, okaże się, że jest to bardzo efektywny finansowo sposób promocji twojej działalności.

Wykorzystaj media społecznościowe do promocji swojej strony, a podczas nawiązywania kontaktów lub uczestnictwa w wydarzeniach nie zapomnij wspomnieć o swojej stronie nowym i potencjalnym klientom.

Pamiętaj, by wybrać właściwą osobę lub agencję interaktywną, którzy zagwarantują szybkie i sprawne wykonanie strony w ramach podpisanej umowy. Jeśli wybierzesz studenta lub freelancera, który będzie tani, możesz w połowie prac nad stroną stanąć przed problemem, że wyjechał na wakacje i nie odbiera telefonów lub poszedł na imprezę poprzedniego dnia przed oddaniem projektu albo ma sesję i nie ma dla Ciebie czasu. Od freelancera często nie dostaniesz faktury i będziesz musiał nadzorować samemu jego prace, poświęcając swój czas. W rezultacie zapłacisz potem więcej, niż chciałeś za ponowne wykonanie strony i stracisz dodatkowy czas, pozbawiając się zysków.

Podobnie rzecz się ma z jakością jaką charakteryzuje się wykonanie strony www. Możesz zlecić zrobienie strony szybko i tanio, lecz taka strona będzie straszyć i zniechęcać potencjalnych klientów do skorzystania z Twojej oferty. Dlatego zawsze warto wydać więcej i mieć spokój na lata.

Bo czas to pieniądz.

Zobacz też:

8 powodów, dlaczego potrzebujesz profesjonalne strony www - powód nr 1

tel. 501-806-407