tel. 501-806-407

8 powodów, dlaczego potrzebujesz profesjonalne strony www

8 powodów, dlaczego potrzebujesz profesjonalne strony www

Przedstawiamy 8 powodów, dlaczego twoja firma potrzebuje profesjonalnej strony internetowej, niezależnie od tego jakiej jest wielkości i w jakiej branży prowadzisz działalność.

To jest świat internetu i świat jest w Internecie. Około 80% konsumentów używa internetu do szukania produktów i usług, których potrzebują, zanim dokonają zakupu. Większość klientów zanim dokona zakupu założy, że twoja firma ma stronę i będzie szukała jej w sieci, tylko po to by odkryć, że nie istniejesz w świecie www. Większość twoich konkurentów prawdopodobnie już ma stronę internetową. Nie pozwól im podkraść swoich klientów poprzez nieposiadanie strony internetowej swojej firmy.

Jak wielu właścicieli małych firm, możesz uważać, że nie będziesz czerpał zysków z posiadania profesjonalnie wykonanej strony internetowej. Możesz też pomyśleć, że taka strona www nie mieści się w twoim budżecie. Być może też myślisz, że skoro nie używasz komputera to nie robią tego także twoi potencjalni klienci i wystarczy tylko prosta stara strona www w formie wizytówki na jakimś gotowym szablonie.

Wszystko to są błędne przekonania.


1 POWÓD. TWÓJ BIZNES ZYSKA WIARYGODNOŚĆ


W dzisiejszych czasach coraz więcej konsumentów korzysta z internetu, aby znaleźć produkty lub usługi, których potrzebują. Twoja firma zyska na wiarygodności poprzez posiadanie strony internetowej, profesjonalnej i nowocześnie wykonanej. Bez niej potencjalni klienci udadzą się do twoich konkurentów, którzy takie strony już posiadają. Jeśli masz stronę, ale wygląda ona amatorsko i przestarzale, profesjonalna zmiana jej wyglądu zapewni twojemu biznesowi profesjonalny charakter, co sprawi, że stanie się jeszcze bardziej godna zaufania.

Dla małych przedsiębiorców, prowadzących działalność często z domu, strona www czy sklep internetowy są szczególnie korzystne, jeśli nie posiadasz sklepu stacjonarnego ani nie wykupujesz powierzchni reklamowej do promowania swoich produktów lub usług.

Modernizacja strony www powinna być wykonana zgodnie z obowiązującymi trendami, by strona wyglądała świeżo i była responsywna, a więc dostępna na komórki i tablety. Cykl życia strony to zwykle około 2-3 lat, bo w takim czasie zmieniają się technologie tworzenia stron www oraz możliwości sprzętu komputerowego.

Nowoczesne strony internetowe powinny być wykonane w technologii HTML5 i CSS3. Są one obsługiwane przez najnowsze przeglądarki internetowe. Gdy dodasz do tego animacje i skrypty JQuery twoja strona zyska na atrakcyjności i długo zachowa swoją świeżość. Nie będziesz jej musiał zmieniać przez kilka lat.

Wybierz agencję interaktywną, która wykona stronę zgodną z najnowszymi trendami i w najnowszych technologiach oraz zgodnie ze standardami.

Polecamy Ci, byś korzystał zawsze z technologii opartych na licencji „open source”, byś nie ponosił dodatkowych i niespodziewanych kosztów opłat licencyjnych ani nie był przywiązany tylko do jednego wykonawcy lub wdrożonego rozwiązania programistycznego, jeśli współpraca z nim nie będzie układać się pomyślnie. Zawsze może się to zdarzyć.

Poznaj drugi powód, dlaczego potrzebujesz mieć profesjonalne strony internetowe ->


2 POWÓD. STRONA INTERNETOWA POZWOLI CI ZAOSZCZĘDZIĆ PIENIĄDZE


Jako właściciel małej firmy, prawdopodobnie myślisz, że nie stać cię na profesjonalną stronę internetową. Jednak tak naprawdę, nie stać cię na jej nieposiadanie. Koszty zaprojektowania strony są zróżnicowane. Cena za wykonanie strony waha się od kilkuset złotych do wielu tysięcy. Wszystko zależy od stopnia jej skomplikowania, rodzaju i pojemności. Inna cena będzie za zwykłą stronę – wizytówkę na gotowym szablonie, a inna za dużą profesjonalnie zaprojektowaną stronę firmową czy sklep internetowy.

Używaj też innych form marketingu do promocji twojej strony. Strona www sama w sobie nie jest użyteczna jako narzędzie marketingowe. Zawsze zalecamy promowanie i reklamowanie strony internetowej poprzez umieszczanie jej adresu w lokalu, biurze i na wszelkich drukowanych materiałach: wizytówkach, ulotkach, folderach czy fakturach.

Kiedy przeliczysz koszty, okaże się, że pieniądze wydane na stworzenie profesjonalnej strony www czy przeznaczone na sklep internetowy, są o wiele mniejsze niż gdyby skorzystać z tradycyjnych metod pozyskiwania klientów. A gdy powiążesz stronę czy sklep z mediami społecznościowymi, osiągniesz wielokrotnie większe korzyści finansowe. Gdy policzysz koszty wykonania strony www do cen reklam w gazetach i innych mediach, biorąc pod uwagę potencjalny rynek, do którego możesz dotrzeć za pomocą strony, okaże się, że jest to bardzo efektywny finansowo sposób promocji twojej działalności.

Wykorzystaj media społecznościowe do promocji swojej strony, a podczas nawiązywania kontaktów lub uczestnictwa w wydarzeniach nie zapomnij wspomnieć o swojej stronie nowym i potencjalnym klientom.

Pamiętaj, by wybrać właściwą osobę lub agencję interaktywną, którzy zagwarantują szybkie i sprawne wykonanie strony w ramach podpisanej umowy. Jeśli wybierzesz studenta lub freelancera, który będzie tani, możesz w połowie prac nad stroną stanąć przed problemem, że wyjechał na wakacje i nie odbiera telefonów lub poszedł na imprezę poprzedniego dnia przed oddaniem projektu albo ma sesję i nie ma dla Ciebie czasu. Od freelancera często nie dostaniesz faktury i będziesz musiał nadzorować samemu jego prace, poświęcając swój czas. W rezultacie zapłacisz potem więcej, niż chciałeś za ponowne wykonanie strony i stracisz dodatkowy czas, pozbawiając się zysków.

A czas to pieniądz.

tel. 501-806-407